Skip to content
Home » Orta Sehpa Dekorasyonu & Aksesuarları

Orta Sehpa Dekorasyonu & Aksesuarları

Orta sehpa dekorasyonu & 2024 aksesuar trendleri. İlham veren salon orta sehpa süsleri ve dekoratif objeler. Malzeme, şekil ve dekorasyon stiline göre benzersiz tasarım önerileri. Büyük, küçük, yuvarlak, kare, puf, cam, ahşap orta sehpa dekorasyonu nasıl yapılır? Bohem, country, şık ve modern orta sehpa aksesuarları.

Orta sehpa dekorasyonu, yaşam alanınıza kişilik ve stil katmanın en hızlı ve eğlenceli yoludur. Elbette sehpanızı dekore ederken katı kurallar yoktur. Önemli olan eğlenmek, yaratıcı olmak ve kişiliğinizi yansıtarak yaşam alanınızın genel stilini tamamlayan bir görüntü oluşturmaktır. Bu nedenle, sevdiğiniz bir sonuca ulaşana kadar öğeleri karıştırmaktan ve eşleştirmekten çekinmeyin.

Çok sayıda orta sehpa aksesuarları arasından seçim yapmak kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle hangi aksesuarları seçmeniz ve bunları nasıl yerleştirmeniz gerektiğine dair, işinizi kolaylaştıracak harika bir rehber hazırladık. İyi okumalar!

Not: Bu yazımızda farklı sehpa tasarımları ve dekorasyon stilleri için orta sehpa dekorasyon fikirleri ve orta sehpa aksesuarları listesi bulabilirsiniz. Eksiksiz bir salon dekorasyonu için dekoratif salon aksesuarları yazımızı okumayı unutmayın.

Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri 2024

İşte zevkinize uygun ve evinizin stilini tamamlayan bir sehpa tasarımı için adım adım orta sehpa dekorasyon fikirleri

Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

1. Tema ve Stile Karar Verin

Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sehpa dekorunuz için istediğiniz temaya veya stile karar verin. Minimalist, rustik, modern, bohem, çiftlik evi, sahil evi ya da zevkinize uygun ve evinizin stilini tamamlayan bambaşka bir tarz seçebilirsiniz.

2. Bir Tepsi veya Altlık Seçin

Dekor öğelerinizi düzenlemek için bir tepsi veya altlık ile başlayın. Bu, düzenli bir görünüm yaratmanıza yardımcı olur ve dağılmayı önler. Sehpanız ile uyumlu olan ahşap, metal, cam, hasır, mermer ve aynalı yüzeyler gibi çeşitli malzemelerden bir tepsi, sepet ya da suplayı altlık olarak kullanabilirsiniz.

3. Ana Objeye Karar Verin

Orta Sehpa Dekorasyonu - Orta Sehpa Aksesuarları

Düzenlemenizin odak noktası olacak daha büyük bir orta parça seçin. Bu bir vazo, bir heykel, dekoratif bir kutu veya bir kitap yığını olabilir. Bu dekoratif obje orta sehpa dekorasyonu yaparken başlangıç noktanız olacaktır.

4. Denge ve Simetriyi Göz Önünde Bulundurun

Eşyaları çiftler halinde veya simetrik olarak yerleştirerek dengeyi sağlayın. Bu görsel olarak hoş ve düzenli bir etki yaratır. Ya da asimetrik bir yerleşim tercih ederek, eklektik veya modern bir görünüm de yaratabilirsiniz.

5. Katmanlar Oluşturun

Farklı doku ve yükseklikteki orta sehpa süsleri bir arada kullanıldığında tasarıma derinlik ve görsel ilgi katar. Bunun için kitaplar, mumlar, vazolar ve küçük dekoratif objeleri bir araya getirin. Sıkıcı bir görünümden kaçınmak için farklı yükseklikteki nesneleri kullanmaya dikkat edin.

6. Kişisel Bir Dokunuş Ekleyin

Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri - Orta Sehpa Süsleri

Aile fotoğrafları, seyahat anıları veya hediyelik eşyalar ile sehpanıza biraz kişisel dokunuş katmayı unutmayın. Bu, gözler önündeki bu alanı benzersiz ve anlamlı kılar.

7. Renkleri, Dokuları ve Malzemeleri Karıştırın

Oturma odanızın dekorasyon stilini tamamlayan, mevcut renk paletine sadık kalın. Bu genel dekorasyon ile uyumlu bir görünüm yaratır. Ayrıca, orta sehpa dekorasyon stilinize zenginlik ve derinlik katmak için cam, ahşap, metal, seramik ve tekstil gibi çeşitli doku ve malzemeleri karıştırmayı unutmayın.

8. Mevsimsel Olarak Yeniden Düzenleyin

Sehpa dekorunuzu mevsimlere göre veya özel günler için değiştirmeyi unutmayın. Tatil temalı orta sehpa süsleri, dekoratif objeler ve mevsimlik çiçekler gibi öğeleri tasarımınıza ekleyip çıkarabilirsiniz.

9. Gözden Geçir ve Sadeleştir

“Az çoktur” sözünü hatırlayın ve sehpanızı çok fazla eşya ile aşırı doldurmaktan kaçının. Düzenlemenizin iyi seçilmiş ve profesyonel görünmesini sağlamak için gözden geçirin ve iyileştirin.

Orta Sehpa Aksesuarları 2024

Orta Sehpa Aksesuarları - Orta Sehpa Süsleri Listesi

İşte düzenlemenize dahil etmeyi düşünebileceğiniz A’dan Z’ye orta sehpa aksesuarları listesi:

 1. Dekoratif Tepsi: Dekorasyon alanını tanımlamanın ve küçük eşyaları düzenli tutmanın en pratik yoludur.
 2. Mumlar ve Aydınlatma: Mumlar ortama sıcak ve rahat bir ambiyans katar. Küçük çocuklarınız veya evcil hayvanınız varsa, pille çalışan mumlar güvenli bir alternatif olabilir. Mumlarla dekorasyonun püf noktası, çeşitli yükseklik ve stilleri bir araya getirmektir.
 3. Yeşillik ve Çiçekler: Bitki veya çiçek eklemek sehpa dekorunuza hayat ve renk katar. Genel tasarıma göre saksı bitkileri, teraryum, vazo içerisinde canlı, kurutulmuş ya da yapay çiçekler seçebilirsiniz.
 4. Heykeller: Orta sehpa dekorasyonu için odak noktası olmanın yanı sıra tasarıma sanatsal bir hava katar.
 5. Vazo: Çiçeklerinizi stilinizi vurgulayan renk ve formdaki bir vazo içerisinde sergileyebilirsiniz.
 6. Sehpa için Dekoratif Kase: Mis kokulu kurutulmuş çiçekler ve dekoratif taşlar için dekoratif bir zemin sağlar.
 7. Dekoratif Kitaplar & Kitap Kutuları: Tasarıma yükseklik ve boyut katmak için birkaç kitap veya dergi ekleyin. Kapaklarının ve türünün, temanız ya da tarzınızla uyumlu olmasına dikkat edin. Kitap ve dergiler, özellikle büyük sehpalar için kurtarıcıdır.
 8. Biblolar: Tarzınıza uygun küçük heykeller veya biblolar ekleyebilirsiniz.
 9. Bardak Altlıkları: Çeşitli malzeme ve stillerdeki bardak altlıkları ile sehpanızı dekoratif bir şekilde koruyabilirsiniz.
 10. Dekoratif Mumluklar & Şamdanlar: Başlı başına sanat eseri olan şamdan ve mumluklar sehpanıza şıklık katar.
 11. Çerçeveler: Çerçeve içerisinde fotoğraflar veya sanat eserleri ile kişisel bir dokunuş yapabilirsiniz.
 12. Fenerler: Tealight mumlar ile rahatlatıcı bir atmosfer ve ışık oyunları sunar.
 13. Saat: Geniş tasarım yelpazesi ile tasarıma işlevsellik ve stil katar.
 14. Geometrik Objeler: Modern ve minimalist tasarımlar için olmazsa olmazdır.
 15. Aynalar: Işığı yansıtarak dekorasyona derinlik ve şıklık katar.
 16. Mevsimsel Dekor: Özel günleri veya mevsimleri yansıtan temalar, renk ve öğeler ile tasarımınızı güncelleyebilirsiniz. Örneğin sonbaharda kurutulmuş çiçekler, kozalaklar ve tarçın çubukları, ilkbaharda ise taze çiçekler kullanabilirsiniz.
 17. Sehpa Örtüsü: Örtü, runner, kumaş supla gibi tekstil ürünleri sehpanıza doku katacaktır.
 18. Doğal Unsurlar: Sahil evi veya rustik bir hava için deniz kabukları, doğal taşlar veya dalgaların karaya attığı ahşap öğeler ekleyebilirsiniz.
 19. Saklama Kutuları: Kutu ve sepetler, stil katarken sehpanızdaki dağınıklığı gizlemenin harika bir yoludur.

Unutmayın, önemli olan kişisel tarzınıza uygun öğeleri seçerek farklı doku ve yüksekliklerin dengeli bir karışımını oluşturmaktır. Tüm bu çeşitlilik kafanızı karıştırdıysa, işte kolay bir orta sehpa dekorasyonu için ihtiyacınız olanlar…

Orta Sehpa Üstü En Kolay Nasıl Dekore Edilir?

Kolay Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İşte basit bir orta sehpa dekorasyon fikri:

 • Nötr renkte sade bir dikdörtgen tepsi.
 • Sade kapaklara sahip iki ya da üç sehpa kitabı.
 • Minimalist bir saksı içerisinde küçük bir sukulent.
 • Şık bir mumluk içerisinde kokulu bir mum.
 • Geometrik formda küçük bir heykel.

Orta Sehpa Süsleri ve Tasarım Önerileri

Malzemeye ve Şekle Göre Sehpa Dekorları

1. Ahşap Orta Sehpa Dekorasyonu

Ahşap Orta Sehpa Dekorasyonu

Ahşabın zamansız ve doğal çekiciliğini akıllıca hilelerle ortaya çıkarın. Ahşap orta sehpa dekorasyonu yaparken nötr tonlarda bir masa örtüsü veya toprak tonlarında bir kitap yığını yerleştirerek ahşabın dokusunu ve sıcaklığını vurgulayın. Üç ahşap şamdan veya bir kaide üzerinde küçük bir saksı bitkisi gibi farklı yükseklikleri bir araya getirerek görsel derinlik katın ve düzenlemeye boyut kazandırın.

Canlı bir taze çiçek vazosu veya renkli seramik bardak altlıkları gibi özenle seçilmiş vurgularla bir renk patlaması yaratın ve ahşabın doğal cazibesini bastırmadan tasarımı canlandırın. Ahşabın organik hissini, cilalı taşlardan oluşan dekoratif bir kase veya sakin bir ambiyans uyandıran küçük bir bonsai ağacı gibi doğadan unsurlarla uyumlu hale getirin.

2. Büyük Orta Sehpa Dekorasyonu

Büyük Orta Sehpa Dekorasyonu

Büyük bir sehpanın yarattığı zorluğun üstesinden akıllıca hilelerle gelin: Merkezi bir düzenleme, okuma materyalleri yığını ve sanatsal bir ekran gibi farklı bölgeler oluşturarak alanı bölün ve fethedin.

Farklı alanlarda birbiriyle eşleşen dekoratif öğelerle simetriyi sağlayarak bir denge ve düzen duygusu yaratın. Derinlik ve görsel çekicilik için heykeller, mumlar ve dekoratif kutular gibi farklı nesneleri birleştirerek doku ve yüksekliklerin bir karışımını yaratın. Büyük bir dekoratif tepsiyi başlangıç noktası olarak kullanarak eşyaları bir araya getirin. Uyumlu ve nötr bir görsel düzen oluşturduktan sonra, renkli bir vazo veya cesur bir heykel gibi canlı bir vurgu ekleyerek renk patlamaları yaratın.

Boşlukların da önemli olduğunu unutmayın. Özenle yaptığınız tasarımı öne çıkaracak temiz ve düzenli bir his için sehpa yüzeyinin biraz nefes almasına izin verin.

3. Küçük Sehpa Dekorasyonu

Küçük Sehpa Dekorasyonu

Küçük sehpanızın potansiyelini akıllı hilelerle en üst düzeye çıkarın: Alanı hem düzenleyen hem de tanımlayan çok amaçlı bir tepsi seçin. Ya da platform olarak kullanılabilecek bir kitap yığını gibi çok amaçlı bir dekoru tercih edin. Gözü yukarı çekmek için uzun ince bir vazo gibi dikey öğeler kullanın.

Sınırlı yüzeyde aşırı kalabalıktan kaçınırken, tarzınızı yansıtan iyi seçilmiş birkaç parça ile minimalizmi kucaklayın. Küçük dekoratif kutular veya sepetler gibi kompakt depolama çözümleriyle işlevselliği en üst düzeye çıkarın. Geniş ve bütün bir görünüm oluşturmak için uyumlu bir renk paleti kullanın. Ayrıca ışığı yansıtmak ve genişlik yanılsaması yaratmak için aynalı bir yüzey veya cam öğeler ekleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar: Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri

4. Yuvarlak Orta Sehpa Düzenleme Fikirleri

Yuvarlak Orta Sehpa Düzenleme Fikirleri

Masanın kendisi yuvarlak olduğu için, şekle karşı çıkmak yerine onunla birlikte çalışın. Dairesel düzenlemeler ve kavisli çizgiler masanın formunu tamamlayacaktır. Yuvarlak formu öne çıkaran bir merkez obje seçerek işe başlayın. Örneğin; dairesel bir tepsi, büyük yuvarlak bir vazo veya dekoratif bir kase işe yarayabilir.

Masanın ortasına dairesel bir tepsi yerleştirmek, daha küçük eşyaları düzenlemek için özel bir zemin sağlar ve yuvarlak şekle odaklanılmasını sağlar. Alternatif olarak, dekoratif bir örtü veya yuvarlak bir servis altlığını taban olarak kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz yuvarlak zemin üzerinde köşeli veya kübik öğeler kullanarak geometrik bir kontrast yaratın.

Dekorun aşırı ağır görünmesini önlemek için denge çok önemlidir. Yuvarlak bir sehpa hızlı bir şekilde dağınık görünebileceğinden aşırı kalabalıktan kaçının.

5. Puf Sehpa Aksesuarları

Puf Orta Sehpa Tasarımı

Eğer büyük bir puf sediriniz varsa, onu oturma odanızda sehpa olarak kullanabilirsiniz. Konfor ve estetiği birleştirerek pufunuzu orta sehpaya dönüştürmek için tek yapmanız gereken, üzerine bir tepsi yerleştirmek. Böylece dekoratif objeleri sergileyebilir ya da içecek ve atıştırmalıkları servis edebilirsiniz.

Zengin desenli, büyük boy bir tepsiyi pufun üzerine yerleştirerek aksesuarlar için sabit bir yüzey oluşturun. Ortasına mücevher gibi parlayan mis kokulu tealight mumlar yerleştirin veya sukulent koleksiyonunuzu sergileyerek yaşam alanınıza doğal bir hava katın. Ya da deri ciltli vintage kitap koleksiyonu ve bir kutu içerisinde el yapımı küçük biblolar yerleştirebilirsiniz.

6. Cam Sehpa Dekorasyonu

Cam Orta Sehpa Dekorasyonu

Yeni bir sehpa alacaksanız farklı boyutlarda üçlü bir cam sehpa grubu ile veya cam zigon sehpaları bir arada düzenleyerek işe başlayabilirsiniz. Veya ışığı yansıtarak ortama derinlik katan aynalı bir sehpa tercih edebilirsiniz.

Cam orta sehpa dekorasyonu yaparken, heykel veya şamdanlar gibi daha küçük eşyalara altlık olarak kitaplar kullanabilirsiniz. Masanın şeffaflığıyla kontrast oluşturacak şekilde taze çiçekler veya canlı süslemelerle tasarımınıza renkli bir dokunuş katın. Işık oyununu güçlendirmek için cam vazolar veya metalik vurgular gibi yansıtıcı unsurlar ekleyin.

Ve en önemlisi özenle seçtiğiniz dekoratif objeleri sergilerken genel görünümü temiz ve düzenli tutarak, cam sehpanızın güzelliğinin parlamasına izin verin.

7. Siyah Orta Sehpa Aksesuar Fikirleri

Orta Sehpa Dekorasyonu - Siyah Orta Sehpa Aksesuarları

Siyah sehpanın güçlü ve dramatik etkisini daha da öne çıkarmaya hazır mısınız? İşe metalik vurgular ekleyerek başlayın. Gümüş veya altın kaplama dekoratif kaseler, şamdanlar veya tepsilerden oluşan bir koleksiyon hazırlayarak metalin şık zarafetinden yararlanın. Ya da açık renkli kitaplardan oluşan bir yığın veya koyu renkli yüzeye karşı öne çıkan beyaz seramik vazolardan oluşan bir üçlü düzen ile modern bir kontrast yaratın.

Örneğin, beyaz çiçek aranjmanlarıyla dolu, dramatik siyah büyük boy bir vazo gibi cesur bir merkez objesi ile odak noktası oluşturabilirsiniz. Antrasit tonlarında runner gibi tekstil ürünleriyle gri tonlarını katmanlayarak, siyah renk tonuyla uyum sağlayabilir ve tasarıma derinlik katabilirsiniz. Son olarak ışık oyunları ve masanın parlaklığını vurgulamak için ayna veya cam eşyalar gibi yansıtıcı unsurlar ekleyin. Böylece koyu renkli tuvalini tamamlayan şık ve sofistike bir düzenleme elde edebilirsiniz.

8. Dış Mekan Sehpa Düzenleme

Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri - Dış Mekan Aksesuarları

Dış mekan sehpanızı dekore ederken sağlam seramik vazolar veya metal heykeller gibi hava koşullarına dayanıklı dekorlar seçin. Örneğin; deniz kabukları, eski ahşap parçaları veya saksı bitkileri gibi doğal malzemeler kullanarak dış mekan ile kusursuz bir uyum sağlayın.

Ortama hem aydınlatma hem de ambiyans katan dış mekan dostu mumlar veya fenerlerle sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturun. Canlı tonlarda masa örtüleri veya dekoratif vurgularla renkleri kucaklayın ve tasarıma hayat katın. Sergilemek istediğiniz küçük objeleri dekoratif bir dış mekan tepsisi üzerine yerleştirerek hem dağılmalarını önleyin hem de stilinizi vurgulayın.

Dış mekan sehpa dekorunuzu bahçe veya balkon tasarımınızla bir bütün olarak tasarlamak için sahil evi, country (kır evi), bohem tarz dekorasyon stillerinden ilham alabilirsiniz.

Dekorasyon Tarzına Göre Orta Sehpa Dekor Ürünleri

1. Modern Sehpa Dekorasyon Fikirleri

Modern Orta Sehpa Dekorasyonu

Şık ve zarif bir modern orta sehpa dekorasyonu için bu sofistike hilelerden faydalanın:

 • Şık bir mermer veya cam malzemeden yapılmış, temiz hatlara sahip minimalist bir orta sehpa seçerek işe başlayın.
 • Merkeze, cesur bir çiçek aranjmanı içeren heykelsi bir vazo veya sanatsal seramik bir heykel gibi dikkat çekici tek bir dekoratif öğe yerleştirerek minimalist ve derli toplu bir görünüm elde edin.
 • Masanın çağdaş estetiğine katkıda bulunurken keşfe davet eden tasarım kitapları, sanat dergileri veya mimari ciltlerden oluşan bir koleksiyon oluşturun.
 • Dengeli ve düzenli bir görünüm için, özenle seçilmiş az sayıda dekor öğesini düzenleyerek boş alanları öne çıkarın.
 • Üçlü krom şamdan seti veya aynalı bir tepsi gibi parlak metal vurgularla şık bir dokunuş katın. Tasarımın sofistike ve zamansız bir his yaratmasına dikkat edin.

Not: Evinizin diğer odalarında da modern bir tarz uygulamak istiyorsanız Modern Dekorasyon Fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ya da Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri yazısını ziyaret ederek modern banyo, mutfak, antreyemek odasıyatak odasıbebek odasıçocuk odası ve duvar dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz.

2. Country Tarzı Orta Sehpa Süsleri

Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri - Country Tarzı Orta Sehpa Süsleri

Çiftlik evi tarzı sehpa dekorunun doğal ve sıcak havasını aşağıdaki yöntemlerle tamamlayın:

 • Zemin olarak dokulu bir çuval bezi veya keten runner örtün. Böylece masanın yüzeyini korurken rustik havasını da vurgulamış olursunuz.
 • Çiftlik evi otantikliğini yansıtmak için vintage bir ahşap kutu veya galvaniz bir tepsiyi orta süsü olarak düzenleyin. Kır çiçekleri veya buğday sapları içeren mason kavanozlarla kırsal bir zarafet katın.
 • Eskimiş kitaplar, antika ahşap kutu veya küçük bir tabela gibi ahşap unsurları birleştirin.
 • Porselen sürahi veya antika süt kabı gibi küçük vintage eşyalarla nostalji katın ve tarzın kırsal mirasına selam verin.
 • Yıpranmış bir deniz mavisi veya pastel tonlarda dekoratif bir obje, boyası dökülmüş bir çerçeve veya emaye bir parça ile vintage bir dokunuş katın.
 • Çiftlik evi stilinin yaşanmış ve davetkar ambiyansını tamamlamak için sehpanın altına, içinde dokulu battaniyeler veya kırlentler olan hasır sepetler yerleştirin.

Not: Country stili hakkında daha fazla bilgi edinmek ve çiftlik evi tasarımlarından ilham almak için Country tarzı ev dekorasyonu yazısını ziyaret edebilirsiniz.

3. Bohem Orta Sehpa Üstü Aksesuarları

Bohem Orta Sehpa Üstü Aksesuarları

İşte rengarenk bohem orta sehpa dekorasyon fikirleri:

 • Eklektik bir taban olarak canlı desenli bir eşarp veya el dokuması bir goblen yerleştirin.
 • Seyahat tutkusunu ve kültürel çeşitliliği çağrıştırmak için Fas feneri, üç adet seramik sukulent saksı ve bir yığın vintage seyahat kitabı gibi küresel esintili unsurları bir araya getirin.
 • Makrome runner veya saçaklı bardak altlıkları gibi çeşitli dokulara sahip tekstil ürünlerini katmanlayın. Sehpanın kenarından sarkan bir düş kapanı ve kristal aksesuarlar ile boho havasını tamamlayın.
 • Özgür ruhunuzu yansıtan büyüleyici bir etki için mistik ve kişisel dokunuşlar ekleyin.
 • Son olarak, sehpanın etrafına pelüş kırlentler ve yer minderleri yerleştirerek rahat ve davetkar bir oturma alanı oluşturun.

Not: Bohem tarz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bohem dekorasyon fikirlerinden ilham almak için Bohem Tarz Ev Dekorasyonu yazımızı ziyaret edin!

4. Siyah Beyaz Sehpa Tasarımı

Siyah Beyaz Orta Sehpa Tasarımı

Siyah ve beyaz sehpa dekorunun zamansız cazibesini bu akıllıca fikirlerle tamamlayın:

 • Beyaz seramik vazo üçlüsünün yanına siyah şık şamdanlar yerleştirerek zıtlıkların güzelliğini vurgulayın.
 • Birkaç siyah-beyaz sehpa kitabı veya geometrik desenle süslenmiş dekoratif bir tepsi ile küçük objeler için zemin oluşturun.
 • İki adet minimalist saksı bitkisi veya siyah bir saksıda tek bir beyaz orkide ile taze ve organik bir öğe ekleyin.
 • Minimalist çerçeveler içinde siyah-beyaz resim veya fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon ile sofistike bir görüntü elde edin. En önemlisi, tüm bu öğelerin sehpanın tasarımı ile uyumlu ve bütün görünmesine dikkat edin.

Umarız paylaştığımız orta sehpa dekorasyon & aksesuar fikirleri size ilham vermiştir. Unutmayın, sehpa dekorasyonu kişisel tarzınızın bir yansımasıdır. Bu nedenle istediğiniz görünümü elde edene kadar yaratıcı ve farklı kombinasyonlar denemekten çekinmeyin. Eksiksiz bir oturma odası dekorasyonu için dekoratif salon aksesuarları yazımıza göz atabilirsiniz. Evinizle ile ilgili farklı konularda ilham almak için Dekorasyon ve Ev Dekorasyonu sayfalarımızı ziyaret etmeyi unutmayın! 🙂


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *